Knygos aprašymas Gerbiami ugdytojai,
Ši žaidimų knygelė – tai pagalbinė mokymo priemonė pradinių klasių mokytojams, vaikų darželių auklėtojams, bei pedagogams, dirbantiems su vaikais. Pagrindinis knygelės tikslas – pateikti įvairiapusišką medžiagą, kuri reikalinga kasdieniniam pedagogo darbui. Žaidimų turinys pritaikytas ankstyvajam ugdytinių amžiui, t. y. vaikams nuo 3 iki 10–12 metų.
Be abejonės, žaidimų svarba vaiko vystymuisi yra labai didelė. Juos naudojant ugdoma vaikų fizinė kultūra, intelektas, lavinamas dėmesys, orientacija, klausa ir kt. savybės. Tokiu būdu, vaikas gali ne tik išreikšti save, bet ir pažinti išorinį pasaulį, komunikuoti su juo.
Leidinyje sudėtuose žaidimuose atsispindi ne tik lietuviškų, bet ir įvairių pasaulio tautų žaidimų tradicijos bei sukaupta patirtis. Todėl kai kur paliktas originalusis pavadinimas. Knygelėje pateikiama įdomių sportinio charakterio ir loginio mąstymo žaidimų. Didžioji dauguma jų – grupiniai, kad žaisti galėtų visa klasė ar darželio grupė. Kai kurie Lietuvoje yra nežinomi.
Manome, kad nauja ir patogi žaidimų aprašymo forma padės pedagogui greitai surasti reikiamą žaidimą, nes kiekvienas jų aprašomas nurodant: 1) žaidėjų skaičių, 2) pagalbines priemones, 3) žaidimo tikslus, 4) žaidimo vietą, 5) bei žaidimo eigą.
Knygelėje yra per 100 žaidimų, kurie sąlyginai suskirstyti į nedideles dalis pagal žaidimų rūšis: judrieji, kūrybiniai ir muzikiniai. Žaidimai pažymėti žvaigždute („*“ ) skirti ikimokyklinio amžiaus vaikams (3–7 metų). Tačiau juos gali žaisti ir vyresnio amžiaus vaikai.
Svarbi žaidimų rinkinio dalis – muzikiniai žaidimai. Tai pradinis didaktinis įvadas į mažųjų muzikinį ugdymą bei lavinimą. Čia jungiama judesys ir garsas, imitacija ir klausa, vaizduotė ir dainavimas. Nemažiau reikšmingi ir žaidimai-rateliai, padedantys tarpti bendrumo, kolektyviškumo jausmams. Pastarieji parinkti iš senųjų Europos šalių tradicijų lobyno.
Žaidimai-rateliai bei kai kurie muzikiniai žaidimai dažniausiai palydimi dainos, todėl greta pateiktos natos, padėsiančios išmokti dainos melodiją. Dainelės trumpos ir lengvai įsimenamos.
Tikimės, kad knygelė bus naudinga ir tėveliams ruošiant vaikučių šventes ar organizuojant laisvalaikį bei savaitgalio pramogas.
Linkime visiems smagių žaidimų ir visokeriopos kūrybinės sėkmės!
 
Copyright (c) 2009 iKnyga.lt . All rights reserved.